Proč plaveme

Plavání je skvělý způsob, jak pomoci dětem být zdravé, šťastné, své a společenské. Má svůj význam i jako důležité bezpečnostní opatření a celkově dítěti velmi prospívá.

Co se děje když plaveme

Plavání nezatěžuje klouby. Používáme při něm všechny velké svalové skupiny a posilujeme a protahujeme rovnoměrně celé tělo. Také se nám rozproudí krev, zlepší trávení a zvýší imunita. To se nám všem hodí obzvláště v zimě.

Dokáže se dítě soustředit?

Ve vodě se hýbeme úplně jinak, než na souši, proto se s s novým prostředím na začátku učíme zacházet – vydechnout pod vodou, šlapat vodu apod.

Dítě se necítí jako ve škole. Plavání je pro něj zážitek, proto dává pozor, co mu tety-instruktorky říkají a poslouchá je. Spolu s ním plavou v bazénu i další děti, se kterými se musím dělit o hračky, brát na ně ohled a spolupracovat s nimi.

Bude ho to bavit?

Dítě při plavání nepřetěžujeme. Plavání je hra v neobvyklém prostředí, kterou si má dítě hlavně užívat – jak radost ze vznášení se ve vodě, tak radost z lidské společnosti a vlastních schopností. To jsou ty pravé odměny za naučení se nových dovedností.

plavání pro děti Brno
Dětský plavací klub Fontána
Dětský plavací klub Fontána

Pomůže mu to někdy?

A nejen někdy. Když si jste jistí, že vaše dítě umí splývat, šlapat vodu, pozná hloubku a bezpečnost vody a ví, co dělat v případě nehody, nemusíte se o něj bát. Můžete jej pustit v létě s kamarády k rybníku a mít srdce klidné, protože víte, že se o sebe dokáže postarat. O to více si pak s celou rodinou můžete řádění u vody užít, v létě u moře i v zimě v bazénu.

Proč plaveme už víte, teď…

Na hodinách plavání se nejen vás drobeček naučí spoustu nových věcí a bude z nich mít radost, ale i pro vás je to možnost si odpočinout, strávit se svým dítětem krásné okamžiky a seznámit se s novými sympatickými lidmi. Tyhle chvíle máte možnost zažít jen párkrát za život, tak jich využijte naplno.

Na plavání se můžete přihlásit přímo zde na našich stránkách:

Sledujte nás také na: